“Eğitimde İyi Örnekler” Sabancı Üniversitesi’nde Buluştu!

Ekleyen | Yayın tarihi:2014-04-23 16:33:14

Eğitim Reformu Girşimi  (ERG)’nin bu yıl 9.sunu düzenlediği Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’na, YAŞÖM’den Yücel, Efehan ve Barş (ben) katıldı. Sık sık proje eğitimlerine katılan ve kendini yetiştirmeye gayret eden ekibimiz için bu konferans, ilham alabileceğimiz ve kendimizi tanıtabileceğimiz bir alan olacaktı.

Açılış oturumunun ardından iyi örneklerin sergileneceği oturumlar ve atölye çalışmaları başladı. Daha çok bilgi edinebilmek ve faydalanabilmek adına herbirimiz için farklı oturumlara katılmak iyi bir tercih oldu. Konferansın bir gün olması ve buna rağmen sunumların fazlalığı müthiş bir curcunayı da beraberinde getirdi. Dar bir zamanda çok fazla sunum seçeneği olunca ister istemez birçoğundan faydalanamadık. Buna rağmen elimiz boş dönmediğimizi de belirtmek isteriz.

Oturumlardan ve atölye çalışmalarından aldığımız bazı notlar;

1. Erken yaşlarda beyin gelişimi oldukça hızlıdır. Bunun için Okul Öncesi Eğitim, özellikle başarılı insanların yetişebilmesi için çok önemlidir. Zorunlu olacak bir Okul Öncesi Eğitim, toplumdaki büyük eşitsizliklerin giderilmesine biraz olsun katkı sağlayacaktır.

2. Farklı insanlarla kurduğumuz etkileşimler bakış açımızı da genişletiyor, bu sayede düşünme yeteneğimizi geliştirebiliyoruz. Eleştirel düşünebilmek adına öncelikle “Anlayabilmek” önem taşıyor.

Diğer HABERLER

Yaklaşan Etkinlikler