Değişim Öncüleri Berlin’de Buluştu- ChangemakerXChange Genç Sosyal Girişimciler Zirvesi!

Ekleyen | Yayın tarihi:2014-04-26 12:14:48

ASHOKA Türkiye tarafından düzenlenen ve dünyanın en ilham verici genç sosyal girişimcilik zirvelerinden biri olarak gösterilen ChangemakerXChange Youth Social Entrepreneur Summit/ Genç Sosyal Girişimciler Zirvesi 2.bölümü 5-9 Eylül 2012 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirildi. 

ChangemakerXChange Türkiye ve Avrupa’dan sosyal girişimcileri bir araya getiren, bu sosyal girişimcilerin ortak projeler gerçekleştirmesi için açık alan yaratan ve uluslararası sosyal girişim ağı oluşturan bir çalışmadır.

Konferansa Yaşayarak Öğrenme Merkezi’ni temsilen Deniz Balkaş ve Sercan Varol katıldı. Katılımcılar program boyunca farklı alanlardaki atölye çalışmalarıyla bilgi ve deneyim aktarımı, Berlin’deki sosyal girişimleri ziyaret etme/ bu girişimlerin projeleri hakkında yeni fikirler üretme, “Learning Journey” adı altında şehrin “kentleşmekte olan” bölgelerini/ bu bölgelerdeki sürdürülebilir şehir çalışmalarını izleme ve gerçekleştirmeyi planladıkları projeler hakkında beyin fırtınası yapma şansı buldular. Projenin sonunda YAŞÖM yeni proje fikirleri ile İstanbul’a döndü.

 
YAŞÖM, Eylül 2012