YAŞÖM Avrupa Gençlik İşbirliği Forumu’nda!

Ekleyen | Yayın tarihi:2014-04-26 12:32:59

YAŞÖM’ü temsilen katıldığım ilk proje olan Avrupa Gençlik İşbirliği Forum‘u, 23-28 Ekim tarihleri arasında Polonya’nın Krakow şehri yakınlarında bulunan Zakopane adlı, daha çok dağlarıyla ünlü, turistik bir bölgesinde, 10 farklı ülkeden 40 farklı gönüllünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Proje yerine ulaşmam Krakow’dan gidecek olan tren ve otobüs biletlerini karıştırmamızla birazcık zor olsa da 23 Ekim akşamüstünde, tam zamanında Zakopane’ye yerleşmemiz ile sorunsuz başladı.

Önceden bildirilmiş proje programıyla hemen hemen aynı şekilde program yürütüldüğü için devamında da sağlıklı bir şekilde projede yer aldım ve YAŞÖM’ün gelecek ortaklıkları için partner kişi ve kuruluşlar belirleyerek projeyi tamamladım.

Projede süresince Litvanya, İtalya, Almanya, Polonya, Letonya, Portekiz, Romanya, Bulgaristan ve Güney Kıbrıs’tan katılmış diğer temsilcilerle birlikte AB Gençlik Programı – Youth in Action çerçevesinde proje yazma ve geliştirme aşamalarını öğrenerek, gelecekte ne tür projelerde, hangi kurumlarlarla ortak olarak yer alabileceğimizi belirledik.

YAŞÖM, Kasım 2012