Cultural Innovators Network İstanbul’daydı!

Ekleyen | Yayın tarihi:2014-04-26 12:45:06

Goethe Enstitüsü tarafından düzenlenen ve Akdeniz’in iki yakasındaki toplum, kültür, siyaset ve medya alanlarında aktif çalışmaları bulunan gençler İstanbul’da Kültürel Yenilikçiler Ağı Forumu’nda bir araya geldi.

Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nin de temsil edildiği etkinliğe tam 31 ülkeden gençler katıldı. Katılımcılar bir hafta boyunca Uyuşmazlık Çözümü, Müzakere, Proje Yönetimi, Film Yapımı, Gönüllü Yönetimi, Yaratıcı Pazarlama gibi konularda atölyelere katıldılar.

Ayrıca projenin sosyal programında gerçekleştirilen bot turu ve Almanya Başkonsolosluğu’ndaki davette katılımcılar Türkiye’de farklı alanlarda çalışan akademisyen, sivil toplum lideri ve sanatçılarla tanışma fırsatına sahip oldular.

Atölyelere katılma ve yeni bağlantılar kurmanın yanı sıra bu etkinliğin en önemli kısmı 31 farklı ülkeden gelen 100′ün üzerinde gencin Goethe Enstitüsü’nün başlangıç fonuyla birlikte ortaya projeler çıkartmasıydı.

Ortaya çıkan 31 farklı proje yine konferansın katılımcısı gençler tarafından oylandı ve YAŞÖM’ün de ortakları arasında bulunduğu proje bunların arasından 3′üncü olarak başlangıç fonunu almaya hak kazandı. Proje hakkında detayları önümüzdeki haftalarda internette aktif olduğumuz tüm mecralarda bulabilirsiniz.

YAŞÖM olarak çok güzel bir tecrübe yaşamamıza neden olan bu etkinlik süresince hem çok eğlendik hem de durmadan çalıştık. Yine muhtemeşem bir kültürlerarası öğrenme tecrübesi yaşadığımız etkinliğin ardından çalışmalarımızı artırmak için yeni ilhamlar alarak ayrıldık!

YAŞÖM’ü takip etmeye devam edin.

YAŞÖM, Aralık 2012