Büyük İskender’in İzinde…

Ekleyen | Yayın tarihi:2014-04-26 12:57:26

DARE about Creativity and Entrepreneurship.

Girişimcilik kelimesi her ne kadar tanıdık olsa da yabancı bir terim çoğumuz için, ben de daha yakından tanımak için tarihin ilk girişimcilerinden olan Büyük İskender’in topraklarına gittim. Boşuna değil adam tüm kıtalara girmiş.:) Şaka bir yana arkadaşlar, hepinizin böyle bir TC’ye katılmasını tavsiye ederim. (TC nedir diyenlere YiA(Youth in Action kapsamında) Training Course) .

IMG_1131

Proje kapsamında çok değerli dostluklar ve bilgiler elde ettik. Proje kapsamı gereği kendi iş planlarımızı oluşturup eksilerimizi artılarımızı tartıştık. Proje genelinde genellikle iş planları üzerinde durduk ve bu yüzden geriye hiçbirimizin aynı bakış açısıyla dönmediğini söyleyebilirim. Şu an hepimizin kafasında sıfırdan nasıl iş başlatılır betimlenmiş durumda. Proje ile ilgili detay bilgi isteyenleri yanıma davet ediyorum arkadaşlar..

Genel olarak Struga, Ohrid hakkında ise, cennetten bir köşe gidin görün derim. Burada bol bol anlatıp da hayal gücünüzü baltalamak istemem ama fırsatınız olursa eğer o toprakları gidin görün bir de siz fethedin. Osmanlı’nın izlerini, İskender’in torunlarını, Türkiye’ye benzeyen sıcakkanlı insanlarını, o berrak Ohrid Gölü’nü görün. Ucuz olan hayatın keyfini çıkarın.

YAŞÖM, Nisan 2013