Yaşayarak Öğrenme Merkezi'nde Yazın ve Önümüzdeki Dönemde Nerede Olacak?

Ekleyen | Yayın tarihi:2014-04-28 14:26:22

Yaşayarak Öğrenme Merkezi olarak Anzavur Pasajı/Taksim’deki 2. yılımızı doldururken YAŞÖM’deki önemli değişiklikler hakkında takipçilerimize haberlerimiz var.

Öncelikle 2011-2013 dönemi boyunca aktivitelerimize, kamplarımıza, atölyelerimize, konuşma kulüplerimize ve projelerimize katılan, bizimle bildiklerini paylaşan, gençlerin birbirinden öğrendiği bu güzel aileyi var eden ve YAŞÖM’e destek olan herkese en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.YAŞÖM’ün bu noktaya gelmesinde hepinizin payı çok büyük.

Bildiğiniz gibi yaz aylarında YAŞÖM’ün yararlanıcı kitlesinin çok büyük bir bölümünü oluşturan üniversite öğrencileri tatil dönemine giriyorlar. Ayrıca şu anda kullandığımız ofisimizin penceresiz ve yazın  havasız kalan ortamı nedeniyle etkinliklerimizin verimliliği azalıyor.

Tüm bu sebeplerden dolayı, 2013-2014 dönemine daha iyi hazırlanabilmek ve yazın oluşacak ekstra kira masrafından kaçınmak amacıyla yazın etkinliklerimizi mobil olarak sürdürmeye karar verdik.

1 Haziran’dan itibaren Taksim Aznavur Pasajı’ndaki yerimizde olamayacağız.

YAŞÖM peki nerede olacak? YAŞÖM,  Haziran ayında Sivil Sesler Festivalinde ve 16 Haziran Pazar günü ise Emirgan Korusu’nda Dönem Sonu Pikniğinde hep beraber olacağız. Ağustos ayındaysa yine Doğu Batı Kampı ile Türkiye’nin dört bir yanından gençleri İzmir Afacan Gençlik Evi’nde bir araya getireceğiz. Bunların haricinde elbette yazın sürpriz birçok atölyemiz devam ediyor olacak. Yani yaşayarak öğrenme devam edecek.
2013 Eylül ayından itibaren yine Taksim civarında yeni bir ofiste Yaşayarak Öğrenme Merkezi faaliyetlerine devam etmeyi planlamaktayız.

Son olarak kişisel ve kurumsal teşekkürlerimiz var. Dönem boyunca bize hem maddi-manevi tüm destekleri sunanGençtur’a,

2 yıldır bize mentörlük yapan Hülya Denizalp’e, etkinliklerimizde gönüllü eğitmenlik yapan Sayın Alkan ÖztürkBuğra AbayhanKudret ÇelebioğluKutlay ŞahinMahir Namur ve Selen Namur’a, projelerimize fon sağlayan, bize kapasite geliştirme desteği sunan ve farklı aktivitelerde ortaklık yaptığımız Ashoka Türkiye’yeÇoban Yıldızı Derneği’neDenizli İşaret Dili Derneği’neGoethe Enstitüsü’neKurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’neTürkiye Ulusal Ajansı’na, ve yurtdışındaki projelerine katıldığımız sayısız ortağımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız.

YAŞÖM, Haziran 2013