Küçükyalı SHÇEK ile Bir YAŞÖM Serüveni: Oyun Atölyesi

Ekleyen | Yayın tarihi:2014-05-14 18:10:13

Herkese merhaba,

Çok heyecanlı ve çok mutluyum. YAŞÖM’ün, beraber öğrenmenin, oyun oynamanın ve ilerisi için bilmediğim bir sürü şeyin parçası olmaktan dolayı çok şahane hissediyorum kendimi. Genelde yarışmalarda standart olarak dinlediğim ve çok güldüğüm şey ilk defa bana anlamlı geldi: ‘’Önemli olan buraya katılmış olmaktı’’

Yeni şeyler öğrenmekten bu kadar keyif alırken ve yeni bir şeyler olsun hayatımda ama içinde bu da olsun şu da olsun derken, benim hayal gücümün de ötesinde bir sürü değişik aktivitenin ve gönüllülüğü kalpten yapan insanların içinde olmak çok iyi geldi bana.

Oyun Atölyesi benim ilk atölyem. Geldim ve hooop bir oyunun içine düştüm. Hiç unutmadığım, sadece pratikte geride kaldığım oyunlar… ‘’Ah çocukluk zamanlarım ne de güzeldi!’’ söylemleri yerine; şimdi, bu halimle onların arasında olmaktan daha fazla keyif aldığım oyunların içindeyim. Sadece daha hızlı olmalıyım çünkü deli gibi koşuyorlar, daha fazla dinlemeliyim, daha fazla görmeliyim ve daha fazla oyun oynamalıyım onlarla.

 

Toplamda iki defa oyun oynadık beraber. İlkinde tedirgindim biraz; abla gibi hissettim kendimi, büyük biri gibi, ‘’ama bak öyle davranmamalısın’’ demesi gereken biri gibi fakat sonra geçti tüm bunlar. ‘’Ben sadece oyun oynamak istiyorum’’ dedim kendime, o kadar. Oyun sırasında anlayalım istedim birbirimizi, sahicilik ve samimiyet esas olsun istedim; umarım öyle de olur.

Ben onları çok seviyorum, gördüğüm zaman heyecanlanıyorum; kapıdan girerken ‘’hadi bakalım nasıl bir gün olacak acaba?’’ derken buluyorum kendimi. Çıkarken ise zamanın bu kadar hızlı geçmesine tam üzülecekken bileğimdeki ‘‘dostluk bileklerine’’ bakıp gülümsüyorum. Adını tam anlamıyla hak eden bileklikler… Her ilmek atışta ya karşılıklı bir sorumuzu cevaplıyoruz ya ‘’abla ama biraz daha sıkı tut’’ diye azarlanıyoruz ya da ‘’ben bununla ayakkabı bağcığı yapacağım’’ diyen nice yaratıcılıklarla karşılaşıyoruz. Sanırım insanın bu kadar doğal ve saf paylaşımlarla güçlenmesinden öte güzel bir şey yok.

Sam’in güzel kahvaltıları ve sıcak misafirperverliğiyle tatlı bir ekip olduk diye düşünüyorum. Ben YAŞÖM’de olmaktan ve YAŞÖM gönüllülerini yavaş yavaş daha iyi tanımaktan dolayı çok mutluyum. Nice güzel aktiviteler ve paylaşımlar diliyorum hepimize.

Bengi KAN